Uudised

MÄRT TREIER ESITLES OMA ESIMEST RAAMATUT 16. jaanuar mart.kimmel

Pärnu Rääma Põhikooli kirjandusklubi esindus oli kohal, kui linnarahvas 12. jaanuaril 2022 ajakirjanik Märt Treieriga kohtumas käis. Pärnu Koidula Muuseumi klassitoa kohad olid viimseni hõivatud, viimastele tulijatele pidi muuseumi direktor Elmar Trink paraku ära ütlema.


Meediast rääkimine kujunes meeleolukaks: lisaks ajakirjaniku esitatud nipiga küsimustele vastamisele, milles Rääma kool oli edukas, oli meil küsimusi ka ajakirjanikule. Märt Treierit imponeeris eriti see, et koolis on oma kirjandusklubi. Küsimusele, kuidas õnnestus 9. klass kohtumisele kutsuda, vastas õpetaja Tiina Niin: 

"Teadsime, et linnakodanike huvi on kindlasti suur, sestap leppisime enne kokku, kes pääseb kohapeal Märt Treieriga ajakirjanduse üle arutama ja kes saab info hiljem kirjandusklubi esinduse käest. Seda, et oleks pidanud kedagi pikalt motiveerima, küll polnud. Klubi on käesoleval aastal keskendunud pigem koolikonkursside korraldamisele, kuid huvi on jätkuvalt ka eesti kirjandusest rohkem teada saada."

Tuli välja, et telesaateid valitakse kahe põhikriteeriumi alusel. Need on harjumus ja maitse. Märt Treieri sõnul võiks seda võrrelda vorstileti ees valiku tegemisega. Ajakirjanduses pole aga miskit, mida ei tehtaks samadel eesmärkidel nagu äris tavapäraselt. "Ikka raha pärast," lausus Treier.

Fotol on 9. klassi õpilane Mirel Kallas ja ajakirjanik Märt Treier.

 

Meie kooli andekate veebi leiad järgmiselt veebilehelt: https://www.smore.com/9hc86.

Meediast rääkimine kujunes meeleolukaks: lisaks ajakirjaniku esitatud nipiga küsimustele vastamisele, milles Rääma kool oli edukas, oli meil küsimusi ka ajakirjanikule. Märt Treierit imponeeris eriti see, et koolis on oma kirjandusklubi. Küsimusele, kuidas õnnestus 9. klass kohtumisele kutsuda, vastas õpetaja Tiina Niin: 

"Teadsime, et linnakodanike huvi on kindlasti suur, sestap leppisime enne kokku, kes pääseb kohapeal Märt Treieriga ajakirjanduse üle arutama ja kes saab info hiljem kirjandusklubi esinduse käest. Seda, et oleks pidanud kedagi pikalt motiveerima, küll polnud. Klubi on käesoleval aastal keskendunud pigem koolikonkursside korraldamisele, kuid huvi on jätkuvalt ka eesti kirjandusest rohkem teada saada."


Tuli välja, et telesaateid valitakse kahe põhikriteeriumi alusel. Need on harjumus ja maitse. Märt Treieri sõnul võiks seda võrrelda vorstileti ees valiku tegemisega. Ajakirjanduses pole aga miskit, mida ei tehtaks samadel eesmärkidel nagu äris tavapäraselt. "Ikka raha pärast," lausus Treier.

Fotol on 9. klassi õpilane Mirel Kallas ja ajakirjanik Märt Treier.

 

Meie kooli andekate veebi leiad järgmiselt veebilehelt: https://www.smore.com/9hc86.